Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 8. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Doba trvání: 0 minut

V letošním roce se chopili volného zimního termínu letos přeložené Jizerské padesátky línští obyvatelé a uspořádali první ročník tzv. Línské padesátky.
Jubilejního prvního ročníku se aktivně zúčastnilo 10 lyžařů, krom místních dorazila jedna závodnice až z Olomouce. K vidění byly lyže moderní, zastoupeno bylo též již historické vybavení v podobě starých jasanek, bambusových holí apod. I když tito závodníci neútočili na přední pozice, byla jejich účast třešničkou na línském dortu.
V první rychlostní prémii zvítězila olomoucká Fialice, a to zejména s vidinou lahodného mistra lovce podávaného v ledovém občerstvení u nádraží. Samotnou
Línskou 50 vyhrál domácí závodník Chaloupka, vítězná trofej v podobě prázdné lahve šampaňského tak zůstala v domácím prostředí. V rámci
doprovodných soutěží se konala štafeta smíšených družstev. Úpornou touhu po vítězství doložila obě družstva mohutným bojem okořeněným pády, podrážením a držením soupeřů.
Línské lze pochválit za výbornou organizaci závodu, vč. kiosku v iglú provozovaném dětskými obyvateli,

Vytvořeno: 8. 5. 2017
Poslední aktualizace: 8. 5. 2017 19:42